Ga naar de inhoud
AP
Mercedes-Benz

Mercedes-Benz Typ 230 (1936 - 1943)

Over 7 generaties, uit de periode 1936 - 1943, telt de databank 7 motorversies van de Mercedes-Benz Typ 230. De Typ 230 wordt uitsluitend aangeboden met 55 pk, ongeacht de gekozen uitvoering. Op topsnelheid haalt de rapste versie van de Typ 230 tot 116 km/u. Qua aandrijflijn biedt de Typ 230 een keuze uit benzine, gecombineerd met achterwielaandrijving naargelang de uitvoering.

Typ 230 (W153) 1938 - 1943

1 uitvoering

Uitvoeringen en motorversies — Mercedes-Benz Typ 230 (W153)
Uitvoering Brandstof Vermogen Koppel 0–100 Top Verbruik CO2 Selecteer
230 Benzine 55 pk 136 Nm 116 km/u 16,0 l/100 km 381 g/km

Typ 230 Pullman (W143) 1937 - 1941

1 uitvoering

Uitvoeringen en motorversies — Mercedes-Benz Typ 230 Pullman (W143)
Uitvoering Brandstof Vermogen Koppel 0–100 Top Verbruik CO2 Selecteer
230 Benzine 55 pk 136 Nm 109 km/u 16,0 l/100 km 381 g/km

Typ 230 Cabriolet B (W143) 1937 - 1941

1 uitvoering

Uitvoeringen en motorversies — Mercedes-Benz Typ 230 Cabriolet B (W143)
Uitvoering Brandstof Vermogen Koppel 0–100 Top Verbruik CO2 Selecteer
230 Benzine 55 pk 136 Nm 109 km/u 16,0 l/100 km 381 g/km

Typ 230 (W143) 1936 - 1937

1 uitvoering

Uitvoeringen en motorversies — Mercedes-Benz Typ 230 (W143)
Uitvoering Brandstof Vermogen Koppel 0–100 Top Verbruik CO2 Selecteer
230 Benzine 55 pk 136 Nm 109 km/u 16,0 l/100 km 381 g/km

Typ 230 N Limousine (W143) 1937

1 uitvoering

Uitvoeringen en motorversies — Mercedes-Benz Typ 230 N Limousine (W143) 1937
Uitvoering Brandstof Vermogen Koppel 0–100 Top Verbruik CO2 Selecteer
230 Benzine 55 pk 136 Nm 116 km/u 14,0 l/100 km 333 g/km

Typ 230 N Cabriolet C (W143) 1937

1 uitvoering

Uitvoeringen en motorversies — Mercedes-Benz Typ 230 N Cabriolet C (W143) 1937
Uitvoering Brandstof Vermogen Koppel 0–100 Top Verbruik CO2 Selecteer
230 Benzine 55 pk 136 Nm 116 km/u 14,0 l/100 km 333 g/km

Typ 230 Cabriolet D (W143) 1937

1 uitvoering

Uitvoeringen en motorversies — Mercedes-Benz Typ 230 Cabriolet D (W143) 1937
Uitvoering Brandstof Vermogen Koppel 0–100 Top Verbruik CO2 Selecteer
230 Benzine 55 pk 136 Nm 109 km/u 16,0 l/100 km 381 g/km

Is Mercedes-Benz Typ 230 (W153) goed ten opzichte van andere modellen?

Gemiddelde van alle uitvoeringen van de Mercedes-Benz Typ 230 (W153), vergeleken met 71 uitvoeringen van andere auto's uit de periode 1935–1941.

Is Mercedes-Benz Typ 230 (W153) goed ten opzichte van andere modellen?
Kenmerk Dit model Gemiddelde Positie
Vermogen 55 pk 101 pk
beter dan 32%
Topsnelheid 116 km/u 128 km/u
beter dan 40%
Verbruik gecombineerd 16,0 l/100 km 15,2 l/100 km
beter dan 47%

Percentages tonen het aandeel uitvoeringen uit dezelfde periode waar dit model op dat kenmerk boven uitkomt. Fabrieksopgaven.

Niet opgegeven door de fabrikant: acceleratie 0–100 km/u en kofferruimte. Die kenmerken staan daarom niet in de vergelijking.

Vergelijkbare modellen van andere merken

Fiat Honda ARO Lancia Volvo

Over 7 generaties, uit de periode 1936 - 1943, telt de databank 7 motorversies van de Mercedes-Benz Typ 230. Hierboven staat elke generatie apart, met de volledige technische fiche per motorversie.

De Typ 230 wordt uitsluitend aangeboden met 55 pk, ongeacht de gekozen uitvoering. Wie tussen de motorversies kiest, doet dat dus op basis van andere kenmerken dan pure kracht.

Op topsnelheid haalt de rapste versie van de Typ 230 tot 116 km/u. Voor de overige motorversies varieert dat cijfer; de volledige tabel verderop toont de details per uitvoering.

Qua aandrijflijn biedt de Typ 230 een keuze uit benzine, gecombineerd met achterwielaandrijving naargelang de uitvoering. Welke combinatie bij welke motorversie hoort, staat in de volledige tabel verderop op deze pagina.

De zuinigste uitvoering van de Typ 230 verbruikt vanaf 14,0 l/100 km volgens de fabrieksopgave. Dat cijfer is gemeten volgens de testcyclus van de fabrikant en kan in de praktijk afwijken.

Alle cijfers op deze pagina komen rechtstreeks uit de fabrieksopgave van de fabrikant, per generatie en per motorversie apart bijgehouden door AutoPlaat.nl. Een leeg veld betekent dat de bron dat cijfer niet publiceert, niet dat het nul is. De volledige lijst met elke generatie van de Typ 230 staat hierboven op deze pagina.

Mercedes-Benz informatie over modellen